SELECT YOUR STAY

Check-in date
Check-out date

Welcome to Art Hotel

LUXERY HOTEL 4 STARS LOCATED IN TIRANA/ALBANIA 0.8km FROM SKANDERBEG SQUORE

Art Hotel is a new born in town located in the heart of Tirana at Kavaja Street Nr.96/2 close to a large public park Skanderbeg Squore in central position and near the most frequented area in the capital ish-Blloku Tirana with luxurious places,there are many nice cafed,restaurants and night clubs. Dajti Express is 6 km away and Sky Tower is 1.6 km from the hotel.

We offer you a contemporary spirit with an architectural style between classicism and modernity where all the elements lead to a very cozy and relaxing environment

The Art Hotel has 15 rooms, 2 Superior Suits, 1 Junior Suit and the typology of Standard Single Rooms, Standard Twin Rooms, Standard Double Rooms, Deluxe Rooms. All rooms are equipped with a minibar, balcon or window viw, private bathroom , warm water, free WiFi, flat screen-TV, Air Conditioning, TV, Telephone, Satellite Channels, Cable Channels, Safety Deposite Box, Ironing Facilities, Hairdryer, Shower, Free Toiletries, Slippers, Towels, Toilet Paper and Wake-up Service. A buffet breakfast is served each morning at the property. We also have a bar and a restaurant in our property. Our Style of cooking is european and traditional, qualified staff with 30 years of woek experience in Europe. A conference room with capacity for 40 people is located inside our property.

Mother Teresa International Airport in Tirana is 17 km from the property. What we can offer you extra is your transport with taxi from Mother Teresa airport to our hotel.

Speaking Greek, English, Italian and Spanish at the 24-hour front desk, staff are willing to help at any time of the day. We speak your language

Structures

Lounge Bar

Në strukturën tonë kemi ideuar një Lounge Bar duke ndërthurur qetësinë, cilësinë e produkteve dhe shërbimeve ku me kënaqësi mund të shijoni një kafe apo të organizoni kokteilet e ditëve tuaja të veçanta.

Restorant

Krejt në privatësi, atmosferë e qetë , kuzhinë mesdhetare mund të shijoni darkat apo drekat tuaja. Tek ne do të gjeni të gjitha kushtet e nevojshme për një vakt me miqtë apo festa të ndryshme.

 

Salla e Konferencave dhe Takimeve

Ofrojmë një ambient të këndshëm dhe të përshtatshëm për t'i ardhur në ndihmë biznesit tuaj në prezantime idesh apo takime produktive duke ju sjellë një sallë të modifikueshme në sallë mbledhjesh apo konference. Arrijmë të akomodojme 50 persona dhe me çmim promocional duke përfshirë edhe coffee break.

Copyright © 2024 Art Hotel Tirana
Website created with ericsoft